By obcować z kulturą i pokazać swoje umiejętności - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Czy w szkole powinno być miejsce na sztukę? A jeśli tak, to w jaki sposób powinna ona zaistnieć? 
Sposobów jest wiele - jednym z nich może być na przykład zorganizowanie Dnia Sztuki, który po raz kolejny obchodzono w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Słubicach.


- To po to, by pogłębić wśród uczniów kontakt z kulturą oraz by umożliwić wychowankom zaprezentowanie własnych możliwości oraz pokazania ich kreatywności - tłumaczą organizatorzy.
Trzeba przyznać, że działo się wiele, a wychowankowie Ośrodka obcowali ze sztuką w wielu jej odmianach. I tak: działające w ośrodku Koło Teatralne przeniosło na scenę baśń „Królowa śniegu”. Członek zarządu powiatu Amelia Szołtun przeczytała uczniom kilka wierszy, promując w ten sposób kulturę żywego słowa. Nie zabrakło również śpiewu, który, jak podkreślają w Ośrodku, zawsze był obecny w każdej kulturze. Uczniowie z klasy szóstej i siódmej z Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego oraz Marcelinka z przedszkola zaprezentowali krótki występ artystyczny. Podsumowano też konkurs plastyczny „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz spod Monte Casino”, zorganizowany przez szkolną bibliotekę. Nagrody wręczały: Amelia Szołtun oraz Renata Bac - Bohuszko ze słubickiej biblioteki. 
Nie lada atrakcją była zabawa kolorami podczas malowania w plenerze. Jego efektem były trzy dzieła, o tematyce wakacyjnej. Wszyscy uczestnicy „Dnia Sztuki” mogli podziwiać znakomite efekty pracy lokalnego artysty podczas wystawy rysunku „Z ołówkiem i humorem”, gdzie zaprezentowane zostały sylwetki osób na podstawie ich autografów.
Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu na Facebooku. Dziękujemy za zaproszenie!

Udostępnij