Za nami wyjazdowe posiedzenie Powiatowej Rady Seniorów - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Powiatowa Rada Seniorów powstała między innymi po to, by jej członkowie, dzięki swojemu doświadczeniu, mogli nam doradzić w wielu istotnych dla nich kwestiach, również dotyczących składanych przez nas projektów. To wszystko po to, bo jak najpełniej zaspokoić państwa potrzeby - mówił dziś, podczas wyjazdowego posiedzenia Powiatowej Rady Seniorów w Rzepinie starosta Marcin Jabłoński. 


Starosta przypomniał, że już wkrótce w Słubicach powstanie Dom Dziennej Opieki dla Seniora, na który udało się pozyskać fundusze ze źródeł rządowych. To jednak nie wszystko. – W ramach projektu „Opiekuńcze skrzydła powiatu” nowa placówka będzie mogła świadczyć usługi rehabilitacyjne oraz opiekuńcze – dodał M. Jabłoński (wkrótce napiszemy o tym więcej).
O swojej współpracy z organizacjami gminnymi zrzeszającymi seniorów opowiedział burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis, a o działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – jego dyrektor Anna Gołębiowska. Nie zabrakło także członka zarządu powiatu Danuty Sawickiej oraz naczelnika Wydziału Spraw Społecznych w starostwie Wojciecha Skwarka
Przewodnicząca Powiatowej Rady Seniorów Barbara Kwiatkowska przedstawiła obecnych członków Rady, po czym przedstawiła jej plany na I kadencję. Wśród nich znalazło się m.in. działanie na rzecz powstania Ośrodka Geriatrii w szpitalu w Torzymiu.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij