Remont drogi powiatowej w gminie Cybinka idzie jak burza! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

A więc mówicie, że droga ta będzie gotowa na wakacje? Super, tylko tak dalej! - cieszyli się kierowcy, których spotkaliśmy w okolicy remontowanego odcinka drogi powiatowej w gminie Cybinka. 


Przypomnijmy: m.in. dzięki rządowym pieniądzom wyremontowane zostaną dwie drogi powiatowe. Pierwsza z nich to 1,5 - kilometrowy odcinek od drogi krajowej nr 29, prowadzący przez Kłopot i Krzesin w gminie Cybinka do granicy powiatu (Ten etap obejmuje odcinek od km 7+980 do km 9+400). To jednak nie wszystko.
- Jezdnia będzie poszerzona z czterech do sześciu metrów, odbudowane będą przydrożne rowy, powstaną też perony autobusowe– wylicza wicestarosta Leopold Owsiak, który wraz z dyrektorem Janem Stachowiakiem oraz Zdzisławą Portką z Zarządu Dróg Powiatowych odwiedzili wczoraj plac budowy. 
Jak widzimy, jest nieźle - właśnie skończono wylewanie warstwy nawierzchni na jednym z pasów. 
Jest to kolejny etap prac i kontynuacja wcześniejszego zadania wykonanego w 2015 r. na odcinku 3,83 km.
Całkowita wartość remontu to 1.403.927 zł. Połowę tej kwoty udało się pozyskać ze środków zewnętrznych, tj. z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. 
Drugą połową, czyli ponad 700 tys. zł, podzielą się: powiat słubicki oraz gmina Cybinka. Każdy z samorządów przeznaczy na inwestycję ze swoich środków ponad 350 tys. zł, a porozumienie w tej sprawie podpisano z burmistrzem Cybinki Markiem Kołodziejczykiem 31 stycznia w gabinecie starosty 
- Prace idą naprzód. I bardzo dobrze, bo to moja ulubiona trasa rowerowa - śmiał się Sławomir Kulczyński, który na bieżąco obserwuje postępy robót. 
Mają one zakończyć się z początkiem lipca. Nie możemy się doczekać! 

Więcej zdjęć z budowy znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij