Powiatowy Ośrodek Wsparcia już po remoncie! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Czujemy się tutaj jak w domu. Dlatego łatwo zrozumieć, jak za nim tęskniliśmy - mówiła dziś Karolina Cieślak, kierownik Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie, która zaprezentowała nowo wyremontowane pomieszczenia placówki. 


Przypomnijmy: 7 października Ośrodek został zalany przez pękniętą rurę. Zniszczenia były na tyle poważne, że trzeba było przeprowadzić długi i kosztowny remont.
- Na szczęście znaleźli się ludzie, dzięki którym prace prowadzone były sprawnie, a podopieczni Ośrodka nie byli pozostawieni sami sobie. To przyjaciele tej placówki, na których zawsze można liczyć - dodał starosta Marcin Jabłoński, podkreślając tutaj rolę proboszcza rzepińskiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa ks. kan. Stanisława Wencla, który na czas remontu przyjął wychowanków Ośrodka pod gościnny dach swojej parafii. 
Dlatego to nie przypadek, że starosta wręczył kierowniczce POW olejny obraz, na którym widnieje rzepińska świątynia.
- Chciałbym, by zawisł on tutaj, na ścianie i przypominał osoby, które wyciągnęły ku Ośrodkowi pomocną dłoń w trudnych chwilach - mówił starosta. Towarzyszyli mu m.in. przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza i przewodniczący Rady Miasta w Rzepinie Damian Utracki.
Następnie przyszedł czas na zwiedzanie starego - nowego Ośrodka. Wszyscy podziwiali pięknie pomalowane ściany oraz nowe podłogi i drzwi.
- Część mebli jest nowa, a część udało się naprawić. Mamy też nową kuchnię indukcyjną i kuchenkę mikrofalową, którą dostaliśmy od Caritasu - nie kryła radości K. Cieślak. Starosta nie był gorszy i przywiózł ze sobą całą masę przyborów, które przydadzą się w pracowni plastycznej.
- Teraz jest tu zdecydowanie jaśniej i przestronniej - oceniali goście, racząc się wypiekami opiekunów i wychowawców Ośrodka. Nie zabrakło też części artystycznej - wychowankowie POW zaprezentowali ułożony przez siebie wiersz. Dziękują w nim wszystkim, którzy przyczynili się do ich powrotu do swego ulubionego miejsca.
My również cieszymy się, że znów jesteście "na swoim" i dziękujemy za zaproszenie! 

Więcej zdjęć z dzisiejszej uroczystości znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij