Trzy dekady posługi kapłańskiej ks. kan. Henryka Wojnara - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

- To bez wątpienia piękny jubileusz pełnienia posługi kapłańskiej. Jak wiele Ksiądz w tym czasie zrobił dla naszego społeczeństwa, nie da się opisać w paru słowach - pisze starosta Marcin Jabłoński w swym liście do ks. kan. Henryka Wojnara, dziekana rzepińskiego Dekanatu i proboszcza parafii pw. św. Ducha w Słubicach. 
To z okazji przypadającej dzisiaj 30. rocznicy święceń kapłańskich ks. kanonika. 
- Jest Ksiądz przewodnikiem duchowym wielu słubiczan, a swoją działalnością wskazuje im prostą i uczciwą drogę postępowania. Długa jest lista cennych przedsięwzięć, których Ksiądz był i jest inicjatorem - podkreśla starosta. 
Ks. Henryka nie trzeba przedstawiać. To duchowny, który posiada niezwykłe umiejętności mówienia o Bogu. Podczas swoich kazań, błogosławieństw, a nawet spotkań opłatkowych potrafi opowiadać o sprawach nie zawsze łatwych przystępnym dla wszystkich językiem. Przystępnym, a zarazem ciekawym i niepozbawionym ciepłego humoru. 
Dlatego właśnie mieszkańcy naszego powiatu najbardziej cenią księdza Henryka za to, że mimo upływu lat pozostał otwartym i życzliwym dla nas człowiekiem. Za to wszystko, co Ksiądz uczynił dla naszego społeczeństwa, składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

Ks. kan. Henryk Wojnar - przez 9 lat był proboszczem w parafii św. Stanisława Kostki w Sulechowie, a od 2009 roku dziekanem sulechowskiego dekanatu. Decyzją biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ks. Tadeusza Lityńskiego w 2016 roku został przeniesiony do Słubic. Rok wcześniej otrzymał dziś z rąk Biskupa Polowego WP Józefa Guzdka Medal bł. ks. Jerzego Popiełuszki, przyznawany w wyjątkowych okolicznościach, szczególnie zasłużonym dla duszpasterstwa wojskowego.
Ks. Henryk pełnił też przejściowo obowiązki zarządcy parafii w Kostrzynie nad Odrą.
Msza św. za ks. proboszcza w 30 rocznicę jego święceń kapłańskich odbędzie się dziś (5 czerwca) o godz. 18.00 w kościele pw. św. Ducha.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach jubilata!

Udostępnij