Akademia Małego Leśnika nie zwalnia tempa - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Formy ochrony przyrody w Polsce - to temat kolejnej wycieczki, która odbyła się w ramach tzw. Akademii Małego Leśnika. Wyprawę zorganizowali: Koło Regionalistów w Rzepinie, Nadleśnictwo Rzepin, Miejski Dom Kultury w Rzepinie oraz Technikum Leśne w Starościnie. 
Oto relacja, którą dostaliśmy od Damiana Utrackiego, koordynatora Akademii. Dziękujemy!

I tym razem dopisały zarówno warunki atmosferyczne, jak i frekwencja uczestników – stawiło się ich ponad 50, w przeważającej większości byli to rodzice z dziećmi. Pierwszym celem wyprawy było jezioro Linie (tzw. Wyspa) - urokliwe leśne jezioro położone w obszarze NATURA 2000 „Rynna jezior rzepińskich”. Tam też uczestnicy Akademii wysłuchali pogadanki dotyczącej m.in. obszarów NATURA 2000, przeprowadzonej przez przyrodnika i regionalistę Michała Smoczyka. 
Po chwili odpoczynku uczestnicy ruszyli do Nowego Młyna, gdzie odbyło się wspólne ognisko oraz gry i zabawy dla dzieci. W międzyczasie Anna Gandecka z Nadleśnictwa Rzepin oprowadziła uczestników po Bobrowym szlaku, docierając aż do dębu Piast. W trakcie spotkania najmłodsi uczestnicy odebrali także wpisy do tzw. indeksików, potwierdzające udział w kolejnych zajęciach Akademii Małego Leśnika.

Więcej zdjęć z wycieczki znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u.

Udostępnij