Młodzi aktorzy zachwycili publiczność - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Już po raz dziewiętnasty do Cybinki przyjechało kilkudziesięciu młodych aktorów. Przybyli, by wziąć udział w Powiatowym Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO-ARTE, nad którym patronat sprawował powiat słubicki. Organizatorem przeglądu, jak co roku, była Biblioteka Publiczna w Cybince.

W tym roku na scenie pojawiły się cztery zespoły: "Smyki i przyjaciele" ze Świetlicy Wiejskiej w Świecku, Grupa Teatralna Zespołu Szkół w Rzepinie, grupa "Trema" ze Szkoły Podstawowej w Białkowie oraz grupa "Misz-Masz" z Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie. Gościnnie wystąpili podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Słońcem” w Bieganowie.
Jury w składzie: Robert Kuraś (aktor Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze), Dorota Zamajska (osoba z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu dziecięcych grup teatralnych) oraz Grażyna Łyżwińska (dyrektor BPMiG w Cybince, organizator festiwalu), po burzliwej naradzie przyznało nominacje do udziału w przeglądzie wojewódzkim w kategorii "scena dziecięca" Grupie Teatralnej Zespołu Szkół w Rzepinie i grupie „Trema” ze Szkoły Podstawowej w Białkowie.
Jeśli zaś chodzi o "scenę młodzieżową", w tej kategorii najlepsi okazali się artyści z grupy "Misz-Masz" z Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie.
Wyróżnienie za grę aktorską przyznano Klaudiuszowi Paprockiemu, natomiast grupa "Smyki i przyjaciele" otrzymała wyróżnienie za wieloletnie uczestnictwo. Grupę Teatralną z Zespołu Szkół w Rzepinie wyróżniono za pracę zespołową, a Agnieszkę Michalską i Aleksandrę Rosiak z grupy "Misz-Masz" - za autorski scenariusz.
W imieniu starosty gratulujemy! Impreza była współfinansowana ze środków powiatu słubickiego, który reprezentował naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Wojciech Skwarek.

Więcej zdjęć z festiwalu znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij