Fundacja na Rzecz Collegium Polonicum szuka mentorów biznesowych - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza do współpracy przedsiębiorców, którzy chcieliby zostać mentorami, czyli przewodnikami dla młodych przedsiębiorców społecznych.

 W ramach Ośrodka Wsparcia

Ekonomii Społecznej, który prowadzi Fundacja na rzecz Collegium Polonicum w tym roku będzie realizowane nowe działanie: mentoring dla przedsiębiorstw społecznych. Do kogo jest kierowany? Na czym polega? Kto może zostać mentorem?

 Dzięki działalności ośrodka w ciągu ostatniego roku wsparcie otrzymało 40 przedsiębiorstw społecznych. Tworzą je osoby, które z różnych powodów do tej pory miały problemy na rynku pracy. Skorzystały z dotacji, pomocy specjalistów - i prowadzą działalność gospodarczą na lokalnym rynku.

 Ale początki w biznesie nie są łatwe. Dlatego oprócz wsparcia doradczego i szkoleniowego, OWES realizować będzie dla nich również program mentoringu. Mentoring to metoda nauki, która bazuje na partnerskiej relacji pomiędzy mentorem a uczniem. Polega na tym, że doświadczony przedsiębiorca jako mentor nowo powstałego przedsiębiorstwa społecznego dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem. Co bardzo ważne, jest to relacja dobrowolna - mentor jest wolontariuszem, nie otrzymuje wynagrodzenia.

 Obszary, w których może doradzać mentor mogą być różne, od ogólnego wsparcia dot. zarządzania przedsiębiorstwem, współpracy z otoczeniem, budowania pozycji i marki przedsiębiorstwa, po wzmocnienie osobiste lidera i pracownika czy zarządzanie sprzedażą. Ale nie mniej ważna jest życiowa mądrość wypływająca z doświadczenia mentora – podejścia do biznesu, do porażek i sukcesów, czy wyznaczania celów i dążenia do ich realizacji.

 Mentorem może zostać każdy przedsiębiorca, który chciałby podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem, czy właśnie zdobytą przez lata mądrością życiową. Ten, kto chciałby dać coś z siebie innym. Również on sam na pewno odniesie korzyści z tej relacji. Oprócz satysfakcji, udział w programie to możliwość zdobycia nowych doświadczeń, nawiązania kontaktów. A także budowanie dobrej praktyki firmy w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu. OWES zaprezentuje mentorów i ich firmy na swojej stronie.

Aby się zgłosić, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://owes.zgora.pl/oferta/csr/

Informacji udziela: Monika Robaszyńska, animatorka w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej, tel. 533 316 284, e-mail: m.robaszynska(malpa)fundacjacp.org

Udostępnij