Słubicki szpital z nowym ambulansem - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

No i podjechała! Supernowoczesna karetka, która trafi do naszego szpitala, zaparkowała dziś przy Urzędzie Miejskim w Słubicach. Dlaczego tutaj? Bo pojazd został kupiony dzięki sporemu dofinansowaniu ze środków gminy Słubice – radni przekazali na ten cel 800 tysięcy złotych. Resztę potrzebnej kwoty, czyli niemal 24 tysiące złotych, pochodzi z kasy szpitala.

Już na pierwszy rzut oka widać, że to ambulans „z wyższej półki”. Jest on wyposażony w nowoczesne urządzenia, takie jak: defibrylator, sprzęt do kompresji klatki piersiowej, ssak elektryczno-akumulatorowy, nosze wraz z transporterem i wiele innych. To wszystko podziwiali dziś radni, burmistrz Marzena Słodownik oraz wicestarosta Regina Waszkiewicz, nie mogło zabraknąć prezes szpitala Lidii Sylwestrzak.

- To nieoceniony dar, zarówno dla pacjentów naszego szpitala, jak i personelu – podkreśla starosta Leszek Bajon.

Share