No i podjechała! Supernowoczesna karetka, która trafi do naszego szpitala, zaparkowała dziś przy Urzędzie Miejskim w Słubicach. Dlaczego tutaj? Bo pojazd został kupiony dzięki sporemu dofinansowaniu ze środków gminy Słubice – radni przekazali na ten cel 800 tysięcy złotych. Resztę potrzebnej kwoty, czyli niemal 24 tysiące złotych, pochodzi z kasy szpitala.
Już na pierwszy rzut oka widać, że to ambulans „z wyższej półki”. Jest on wyposażony w nowoczesne urządzenia, takie jak: defibrylator, sprzęt do kompresji klatki piersiowej, ssak elektryczno-akumulatorowy, nosze wraz z transporterem i wiele innych. To wszystko podziwiali dziś radni, burmistrz Marzena Słodownik oraz wicestarosta Regina Waszkiewicz, nie mogło zabraknąć prezes szpitala Lidii Sylwestrzak.
- To nieoceniony dar, zarówno dla pacjentów naszego szpitala, jak i personelu – podkreśla starosta Leszek Bajon.

