There is no translation available.

Budowa nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego idzie jak po maśle, lecznica co rusz wzbogaca się o kolejne, kupowane za środki z różnych źródeł urządzenia, wkrótce rozpocznie się termomodernizacja szpitala, a dziś pod jego murami zaparkował pachnący nowością ambulans.

- Ten pojazd wraz ze znajdującym się w nim sprzętem znacznie usprawni naszą pracę, jaką jest ratowanie zdrowia i życia ludzkiego – nie kryli radości ratownicy. I trudno się dziwić: nowa karetka naprawdę robi wrażenie, w dodatku jest wyposażona w całe mnóstwo nowoczesnego sprzętu, niezbędnego podczas codziennej pracy medyków.

Pojazd kosztował ponad 640 tysięcy złotych, z czego 520 tysięcy przekazało Ministerstwo Zdrowia, w ramach jednego z projektów.

 

Grantodawca: Ministerstwo Zdrowia, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Osi priorytetowej IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia, Działania 9.1. Infrastruktura ratownictwa medycznego.

Share