There is no translation available.

 - Dziś spotykają się w jednym miejscu wszyscy, dla których „samorząd” i „mieszkańcy” to nie tylko puste słowa – mówił wczoraj starosta Leszek Bajon, podczas zorganizowanej przez siebie uroczystości z okazji minionego niedawno półmetku obecnej kadencji samorządowej. Starosta zaprosił na spotkanie szefów oraz radnych wszystkich gmin powiatu słubickiego, nie zabrakło także radnych wojewódzkich i powiatowych, byłych burmistrzów oraz ludzi nauki - głos zabrał prof. dr hab. Tadeusz Wallas, przedstawiając rys historyczny Collegium Polonicum, z okazji 30-lecia utworzenia uczelni.

Zdrowie i oświata – to tematy, których waga jest nie do przecenienia. I to właśnie wokół nich toczyła się dalsza część uroczystości. I tak, prezes i wiceprezes słubickiego szpitala opowiedzieli nie tylko o tym, co w ostatnim czasie działo się w lecznicy, lecz także o planach na kolejne lata. A te, trzeba przyznać, robią wrażenie.

Jeśli chodzi o powiatową oświatę, nie można było nie wspomnieć o wielomilionowym projekcie „Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie słubickim”, co szczegółowo zrobiły: dyrektorka Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Małgorzata Kościńska oraz główny specjalista ds. koordynacji projektów w starostwie Sylwia Cor.

Spotkanie podsumował członek zarządu województwa Marcin Jabłoński, który opowiedział o możliwościach, jakie niosą za sobą unijne fundusze, podając także przykłady już zrealizowanych za nie zadań na terenie naszego powiatu.

Po części oficjalnej przyszedł czas na luźne rozmowy kuluarowe, przy poczęstunku. Dziękujemy wszystkim za przybycie, mając nadzieję na kolejne podobne spotkania, w równie zacnym gronie!

Więcej zdjęć z wczorajszej uroczystości znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Share