- Dawno nie miałem wokół siebie osób tak inteligentnych, zdeterminowanych i kreatywnych. Dlatego doceniam niezmiernie, że to właśnie one będą tworzyć naszą Powiatową Radę Kobiet – mówił dziś, podczas inauguracji jej pierwszego posiedzenia, starosta Leszek Bajon.


– W zarządzie powiatu są sami mężczyźni, dlatego tym bardziej cieszę się z powołania nowego organu – dodał starosta ze śmiechem. 
- Trudno o wyznaczenie lepszego terminu na to spotkanie niż dzisiejsze święto. Ważne jest to, że Powiatowa Rada Kobiet jest pierwszą tego typu w całym województwie. Mam nadzieję, że działania naszych pań przetrą szlak do powołania podobnych organów także w innych gminach i powiatach – podkreślał wicestarosta Robert Włodek. Następnie przyszedł czas na wręczenie nominacji członkiniom nowo powołanej Rady. Staroście i wicestaroście pomagał członek zarządu powiatu Damian Utracki.
Podczas dzisiejszego posiedzenia wybrano przewodniczącą Rady. Została nią Kazimiera Jakubowska. 
- Ta Rada powstała po to, by jej członkinie dawały siebie innym. I nie chcemy za to ani medali, ani pieniędzy. Tworzymy różnorodność, a fakt, że wśród nas są panie o różnych profesjach, gwarantuje rzetelną działalność Rady na różnych polach – mówiła K. Jakubowska tuż po wyborze na szefa Rady. Jej zastępcą została Lilia Radkiewicz, a sekretarzem Rady Katarzyna Kochańska. 
Członkiniom nowo powołanej Powiatowej Rady Kobiet, a także jej zarządowi, serdecznie gratulujemy! A że wciąż mamy 8 marca, raz jeszcze składamy życzenia wszystkiego naj naj!

Udostępnij