100-lecie odzyskania niepodległości - kalendarium

 

Aplikacja informacyjna dla mieszkańców

 

Rezerwacja wizyty do rejestracji pojazdu

 

Płatności online oraz statusy dokumentów komunikacyjnych

 

Godziny pracy Aptek

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Rachunki bankowe

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

Wzory dokumentów

 

INFORMACJE I OŚWIADCZENIA

 

ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

 

Powiat Grodzki Frankfurt nad Odrą

Herb Miasta Frankfurt
Kościół Mariacki
Budynek Poczty Głównej

Porozumienia o współpracy:

Porozumienie pomiędzy Powiatem Słubickim a Powiatem Grodzkim Frankfurt nad Odrą

Powiat Grodzki Frankfurt nad Odrą

Frankfurt nad Odrą jest miastem o ciekawej i ważnej przeszłości. O znaczeniu i bogactwie miasta handlu i hanzy świadczą jeden z najpiękniejszych zachowanych do dziś ratuszy oraz największy gotycki kościół halowy z palonej cegły w północnych Niemczech z 1253r.  

Badania naukowe i edukacja

Na Uniwersytecie Europejskim Viadrina, na wydziale prawa, ekonomii i kulturoznawstwa, studiuje ponad 5.500 studentów z 78 krajów. Uniwersytet utrzymuje ścisłą współpracę z Collegium Polonicum w Słubicach. W IHP- Instytucie Innowacyjnej Mikroelektroniki im. Leibniza- 200 naukowców prowadzi badania naukowe i rozwija bezprzewodowe technologie komunikacyjne dla branży samochodowej, lotniczej oraz branży lotów kosmicznych, jak również dla przedsiębiorstw z branży biomedycznej.

Centrum przemysłu, transportu i usług

W ostatnich latach osiedliły się we Frankfurcie znane firmy z branży elektronicznej i energii słonecznej, ugruntowując sławę Frankfurtu jako miasta solarnego. Optymalne warunki pracy we Frankfurcie wykorzystują liczne firmy call center, świadczące usługi w całych Niemczech. Świetne połączenie komunikacyjne i bliskość granicy z Polską oferują korzystne możliwości transportu kołowego, kolejowego i wodnego.

Sztuka, kultura i sport

Frankfurt nad Odrą to miasto Kleista. W Roku Kleista 2011 w mieście odbyły się liczne wydarzenia kulturalne na cześć syna miasta- Heinricha von Kleista. Bogata i różnorodna oferta życia kulturalnego Frankfurtu sięga od koncertów Orkiestry Kraju Związkowego Brandenburgii organizowanych w hali koncertowej im. Carla Phillipa Emanuela Bacha, poprzez imprezy teatralne i muzyczne w Forum Kleista (Kleistforum) aż po wystawy sztuki współczesnej w Muzeum Młodej Sztuki (Museum Junge Kunst).

Frankfurt może się dziś pochwalić osiągnięciami i różnorodną ofertą sportową, dzięki placówkom takim jak: państwowe centrum osiągnięć sportowych, państwowe i regionalne ośrodki treningowe sportów wyczynowych (Bundesleistungszentrum, Olympiastützpunkt, itp.), szkoła sportowa oraz 83 kluby sportowe posiadające łącznie 10.000 członków.

Gospodarka

Frankfurt nad Odrą, tradycyjne centrum przemysłu mikroelektronicznego, wyspecjalizowało się jako ważne centrum rozwoju energetyki solarnej w regionie stołecznym Niemiec. Jest to zasługą przedsiębiorstw produkujących moduły solarne, takich jak: First Solar Manufacturing GmbH, Odersun AG, Coenergy SolarModule GmbH & Co.KG, oraz poddostawcy Yamaichi Elektronics Deutschland Manufacturing GmbH, jak również parku solarnego firmy Deutsche Solar Werke GmbH & Co.KG.Frankfurt nad Odrą, wraz z Eisenhüttenstadt, jest znaczącym regionalnym ośrodkiem wzrostu Kraju Związkowego Brandenburgii. Wiąże się to z najwyższym poziomem dofinansowania unijnego dla poszczególnych gałęzi gospodarki (tzw. "branżowych pól kompetencji").Według rankingu londyńskiej gazety finansowej Foreign Direct Investment Magazine region Frankfurt (Oder) - Eisenhüttenstadt jest jedną z 25 najkorzystniejszych lokalizacji dla inwestycji zagranicznych, zajmując w ten sposób pozycję równorzędną z Budapesztem. W grupie obszarów o niskiej liczbie ludności region Frankfurt (Oder) - Eisenhüttenstadt zajął 5 pozycję, przed Baden- Baden. Skorzystajcie Państwo z oferty wspierania gospodarki oraz z oferty Investor Center Ostbrandenburg dla rozwinięcia Państwa przedsięwzięć inwestycyjnych oraz do rozszerzenia Państwa aktywności produkcyjnej i usługowej.W nowym prospekcie gospodarczym mogą się Państwo dokładnie doinformować o ośrodku gospodarczym Frankfurt nad Odrą.Prosimy skorzystać również z przewodnika branżowego umożliwiającego bezpłatną prezentację Państwa firmy, produktów i usług.Prosimy o nawiązanie z nami kontaktu. Funkcja "Unternehmertaste" ("klawisz dla przedsiębiorców") połączy Państwa za jednym kliknięciem z gminnym wydziałem wspierania gospodarki.

autor: Aleksandra Waniorek-Domańska
data wstawienia: 19.04.2016 08:08
ostatnio zmienil: Aleksandra Waniorek-Domańska
ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 08:13

Powiat Słubicki

Cybinka
Cybinka
Górzyca
Górzyca
Ośno Lubuskie
Ośno Lubuskie
Rzepin
Rzepin
Słubice
Słubice

Starostwo Powiatowe

ul. Piłsudskiego 20

69-100 Słubice

tel. 95 759 20 10

fax 95 759 20 11

 

autor: Administrator
data wstawienia: 13.10.2014 07:54
ostatnio zmienil: Radosław Dudek
ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 01:58
  • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Lubuskiego
  • Dziennik Polski
  • Monitor Polski
autor: Administrator
data wstawienia: 13.10.2014 08:26
ostatnio zmienil: Radosław Dudek
ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 13:08
Projekt i wykonanie: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
Copyright 2010 by Powiat Słubicki
Od 15.11.2010 stronę wyświetlono:
3572223