100-lecie odzyskania niepodległości - kalendarium

 

Aplikacja informacyjna dla mieszkańców

 

Rezerwacja wizyty do rejestracji pojazdu

 

Płatności online oraz statusy dokumentów komunikacyjnych

 

Godziny pracy Aptek

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Rachunki bankowe

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

Wzory dokumentów

 

INFORMACJE I OŚWIADCZENIA

 

ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

 
Jesteś tutaj: » Strona główna » Aktualności » News - szczegóły

Projekt "Rozwój e-usług w powiecie słubickim" nabiera rozpędu!


Wakacje w pełni, ale w projekcie "Rozwój e-usług w powiecie słubickim" wiele się dzieje!

Wczoraj panowie z firmy transportowej mieli pełne ręce roboty. Nie jest bowiem łatwo przenieść 100 notebooków dla czterech powiatowych szkół, 12 nowoczesnych zestawów komputerowych oraz skanera - a trzeba wiedzieć, że to wszystko trafiło już do starostwa!

Sprzęt już w użyciu

Przypomnijmy: sprzęt został zakupiony za około 417 tysięcy zł w ramach realizowanego przez powiat słubicki projektu pn.: Rozwój e-usług w Powiecie Słubickim współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej 2 „ Rozwój cyfrowy”, działanie 2.1 ” Rozwój społeczeństwa informacyjnego”.
Przetargi za zakup ww sprzętu IT zostały już rozstrzygnięte, dzięki czemu komputery i skaner służą już pracownikom starostwa. Swoje notebooki nauczyciele otrzymają już wkrótce.

Szkoły na miarę XXI wieku

Nowoczesne laptopy to nie jedyny powiew nowoczesności w powiatowych szkołach - wraz z nadchodzącym nowym rokiem szkolnym w placówkach oświatowych pojawi się e-Dziennik, czyli elektroniczny dziennik lekcyjny, umożliwiający rodzicom bezpośredni wgląd w bieżące dane i postępy w nauce swoich dzieci. - Ostatnie dwa tygodnie sierpnia będą dla nauczycieli i pracowników administracyjnych szkół aktywnym okresem przygotowawczym, co pozwoli kadrze pedagogicznej na skuteczne zapoznanie się z aplikacją - mówi nam Paweł Kowalczyk, zastępca naczelnika Wydziału Organizacyjnego w starostwie. Ten przetarg także został już rozstrzygnięty, a dane dostępowe przekazane.

Co i gdzie w powiecie

Co jeszcze czeka mieszkańców dzięki temu nowoczesnemu projektowi? - Aktualnie trwa postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę e-Przewodnika, czyli aplikacji na urządzenia mobilne, która ma umożliwić pobieranie informacji w różnych językach, dotyczących różnych atrakcji turystycznych, zabytków i innych ciekawych miejsc na terenie powiatu - tłumaczy P. Kowalczyk. 
W planach jest także uruchomienie aplikacji m-Słubice, pozwalającej na przekazywanie informacji dotyczących ostrzeżeń pogodowych, sytuacji kryzysowych, ważnych zapowiedzi oraz ciekawych wydarzeń.
Całkowita wartość projektu to 1 451 707,50 zł, z czego 85 proc. pochodzi ze środków zewnętrznych.

Na naszym profilu na Facebook'u możecie zobaczyć, jak pracownicy Starostwa Powiatowego korzystają z zakupionego w ramach projektu sprzętu. - Komputery i skaner są na wysokim poziomie. Na pewno ułatwią naszą pracę - mówią. 
W we wrześniu odwiedzimy z aparatem nauczycieli, by zobaczyć, jak nowoczesne notebooki usprawniają ich pracę. Pokażemy również, jak funkcjonuje e-Dziennik w praktyce.

GALERIA


10.08.2017 09:55 wiek: 224 dni


Powiat Słubicki

Cybinka
Cybinka
Górzyca
Górzyca
Ośno Lubuskie
Ośno Lubuskie
Rzepin
Rzepin
Słubice
Słubice

Starostwo Powiatowe

ul. Piłsudskiego 20

69-100 Słubice

tel. 95 759 20 10

fax 95 759 20 11

 

autor: Administrator
data wstawienia: 13.10.2014 07:54
ostatnio zmienil: Radosław Dudek
ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 01:58
  • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Lubuskiego
  • Dziennik Polski
  • Monitor Polski
autor: Administrator
data wstawienia: 13.10.2014 08:26
ostatnio zmienil: Radosław Dudek
ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 13:08
Projekt i wykonanie: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
Copyright 2010 by Powiat Słubicki
Od 15.11.2010 stronę wyświetlono:
3575596