100-lecie odzyskania niepodległości - kalendarium

 

Aplikacja informacyjna dla mieszkańców

 

Rezerwacja wizyty do rejestracji pojazdu

 

Płatności online oraz statusy dokumentów komunikacyjnych

 

Godziny pracy Aptek

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Rachunki bankowe

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

Wzory dokumentów

 

INFORMACJE I OŚWIADCZENIA

 

ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

 
Jesteś tutaj: » Strona główna » Aktualności » News - szczegóły

Kolejne spotkanie z przedsiębiorcami ze świeckiego terminala


 

- Staramy się robić co w naszej mocy, jednak wiele spraw związanych jest z pewnymi, niezależnymi od nas ograniczeniami - mówił dziś starosta Marcin Jabłoński podczas spotkania z przedstawicielami firm działających na terenie świeckiego terminala. Docenili oni zaangażowanie powiatu w ich problemy. - Efekty już widać, coś się wreszcie zaczęło dziać - kiwali głowami. 
Przypomnijmy: do pierwszego spotkania na świeckim terminalu doszło 14 marca. Wtedy sytuacja była znacznie bardziej napięta:
przedsiębiorcy poruszyli szereg ważnych dla nich tematów, wśród których znalazły się: problem opłat za parking dla ciężarówek, kwestia umowy z niemieckim Urzędem Celnym czy podatek od nieruchomości. Poruszono także temat mediów: wywozu śmieci, ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji czy internetu. Mówiono także o wydzieleniu pomieszczenia gospodarczego na terenie obiektu. 
Dziś okazało się, że mimo, iż kilka spraw wymaga jeszcze uporządkowania, to przez ostatni czas zrobiono niemało. Dyrektor Biura Administrowania Terminalem w Świecku Andrzej Skałuba poinformował starostę oraz przedsiębiorców o tym, co zmieniło się przez ostatnie trzy miesiące. I tak: za 27 tys. zł wyczyszczono wentylację, dzięki czemu pozbyto się w znacznej części uporczywego zapachu z działającego tutaj baru. Elektrycy dokonali przeglądu instalacji elektrycznej i ocenili jej stan jako dobry. Niestety, przy projektowaniu budynku nie uwzględniono sporej ilości urządzeń, jakie będą do sieci podłączane, stąd problemy z zanikiem zasilania. Problem ma być jednak wkrótce rozwiązany, gdyż wydajność energetyczną w budynku ma poprawić nowy system klimatyzacji. - Wciąż czekamy na wycenę - mówił A. Skałuba. Ponadto wyremontowano jedną łazienkę, w kolejce czekają następne. 
Starosta podkreślił wagę przyznanej przez Skarb Państwa dotacji dla świeckiego terminala - póki co przeznaczono z niej 80 tys. na remonty. - Wnioskowaliśmy o dodatkowe 600 tyś. zł, sprawa jest na etapie rozpatrywania - mówił M. Jabłoński. Wyraził on też nadzieję, że jeśli chodzi o problemy natury formalno - prawnej, to terminal wszystkie ma już za sobą. - Powiat jest nadal zainteresowany przejęciem terminala. Na razie nic w tej kwestii nie wiadomo, pewne jest jedno: należy zwiększyć atrakcyjność tego miejsca, co przełoży się na państwa obroty. Jestem w pełni otwarty na kontakt, umowy na działalność gospodarczą będziemy podpisywać sprawnie - zapewniał starosta.
Wypracowano także plany dotyczące m.in. zmniejszenia kosztów wywozu odpadów oraz wydzielenia pomieszczenia gospodarczego.

GALERIA


06.07.2017 07:50 wiek: 259 dni


Powiat Słubicki

Cybinka
Cybinka
Górzyca
Górzyca
Ośno Lubuskie
Ośno Lubuskie
Rzepin
Rzepin
Słubice
Słubice

Starostwo Powiatowe

ul. Piłsudskiego 20

69-100 Słubice

tel. 95 759 20 10

fax 95 759 20 11

 

autor: Administrator
data wstawienia: 13.10.2014 07:54
ostatnio zmienil: Radosław Dudek
ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 01:58
  • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Lubuskiego
  • Dziennik Polski
  • Monitor Polski
autor: Administrator
data wstawienia: 13.10.2014 08:26
ostatnio zmienil: Radosław Dudek
ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 13:08
Projekt i wykonanie: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
Copyright 2010 by Powiat Słubicki
Od 15.11.2010 stronę wyświetlono:
3575574