100-lecie odzyskania niepodległości - kalendarium

 

Aplikacja informacyjna dla mieszkańców

 

Rezerwacja wizyty do rejestracji pojazdu

 

Płatności online oraz statusy dokumentów komunikacyjnych

 

Godziny pracy Aptek

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Rachunki bankowe

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

Wzory dokumentów

 

INFORMACJE I OŚWIADCZENIA

 

ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

 
Jesteś tutaj: » Strona główna » Aktualności » News - szczegóły

Seniorzy, do boju!


 

- Kiedy zadzwonili do mnie z zaproszeniem, nie wierzyłam, myślałam, że robią mi żart, w końcu kwiecień to miesiąc prima aprilis – mówiła nam dziś jedna z uczestniczek wyjazdu prozdrowotnego, zorganizowanego w ramach realizowanego przez powiat słubicki projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”. 
Na wyjazd do sanatorium w Kudowie Zdroju zakwalifikowało się 50 osób powyżej 60. roku życia, które przeszły badania w ramach projektu. 
 Na słubickim placu Bohaterów, gdzie miała miejsce zbiórka przed wyjazdem, już od rana dopisywał wszystkim dobry humor. – Kiedy wrócimy, to nas nie poznacie! – śmiali się uczestnicy, których pożegnał starosta Marcin Jabłoński. – Złapiecie zdrowia i sił przed nadchodzącymi świętami – mówił.
Na miejscu każdy z uczestników będzie miał zapewnione badania lekarskie, konsultacje z fizjoterapeutą oraz 18 zabiegów rehabilitacyjnych. Ponadto na terenie ośrodka znajduje się basen i sauna – uczestnicy będą mogli z nich korzystać przez cały okres pobytu. Będą też poranne ćwiczenia, np. nordic walking, marszobiegi czy gimnastyka poranna. Nie zabraknie także wieczorków integracyjnych oraz tanecznych.

Nie tylko wyjazd

To jednak niejedyne działanie wynikające z projektu dla osób powyżej 60. roku życia: wkrótce odbędzie się szereg zajęć dla seniorów, kampania informacyjna dotycząca zdrowego stylu życia, pakiety rekreacyjne oraz piknik zdrowotny kończący projekt. 
Jest to możliwe, ponieważ Powiat Słubicki zawnioskował o dodatkowe środki do Ministerstwa Zdrowia na realizację działań dla osób 60+. – Udało się! Ministerstwo pozytywnie oceniło nasz wniosek i przyznało 340 tysięcy złotych – podkreślił starosta.

Profilaktyka przede wszystkim

Celem zajęć dla seniorów będzie próba zmiany nawyków odżywiania i spędzania wolnego czasu, co jest bezpośrednio związane z profilaktyką chorób układu krążenia. – Nasi seniorzy będą uczyć się, ale także dobrze bawić. Podczas pięciu spotkań adresowanych specjalnie do tej grupy wiekowej, chętni seniorzy z całego powiatu będą mogli skorzystać z bardzo atrakcyjnych form aktywności – mówi Izabela Soboćko, kierownik projektu. – Ważna jest również kampania promująca zdrowy styl życia wśród osób starszych, którą przeprowadzimy łącznie z realizacją spotkań – dodaje.

GALERIA


04.04.2017 11:55 wiek: 322 dni


Powiat Słubicki

Cybinka
Cybinka
Górzyca
Górzyca
Ośno Lubuskie
Ośno Lubuskie
Rzepin
Rzepin
Słubice
Słubice

Starostwo Powiatowe

ul. Piłsudskiego 20

69-100 Słubice

tel. 95 759 20 10

fax 95 759 20 11

 

autor: Administrator
data wstawienia: 13.10.2014 07:54
ostatnio zmienil: Radosław Dudek
ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 01:58
  • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Lubuskiego
  • Dziennik Polski
  • Monitor Polski
autor: Administrator
data wstawienia: 13.10.2014 08:26
ostatnio zmienil: Radosław Dudek
ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 13:08
Projekt i wykonanie: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
Copyright 2010 by Powiat Słubicki
Od 15.11.2010 stronę wyświetlono:
3252217