###HEADER_IMAGE###

100-lecie odzyskania niepodległości - kalendarium

 

Aplikacja informacyjna dla mieszkańców

 

Rezerwacja wizyty do rejestracji pojazdu

 

Płatności online oraz statusy dokumentów komunikacyjnych

 

Godziny pracy Aptek

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Rachunki bankowe

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

Wzory dokumentów

 

INFORMACJE I OŚWIADCZENIA

 

ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

 
Jesteś tutaj: » Strona główna » Aktualności » News - szczegóły

Wyjazd, który likwiduje bariery


Młodzież z rodzin zastępczych i Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasza Chata” w Cybince oraz osoby niepełnosprawne, w dniach 17 – 21 lipca uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Poznania. 
- Podczas wycieczki odbywały się warsztaty kształtujące umiejętności osobiste dla młodzieży oraz zajęcia psychoedukacyjne dla osób z niepełnosprawnością. Ponadto nie zabrakło atrakcji i wspólnych wyjść mających na celu integracje uczestników tego projektu - tłumaczy Anna Gołębiowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach.
Uczestnicy wyjazdu to osoby, które właśnie wchodzą w dorosłe życie, ukończyły 18 rok życia i będą opuszczały rodziny zastępcze czy Naszą Chatę. 
- Warsztaty kształtujące umiejętności osobiste miały na celu zdobycie przez nich nowych kompetencji społecznych, pozwalających budować pozytywny obraz samego siebie, wykorzystywać swoje mocne strony w życiu codziennym, a także wyznaczać cele, do których będą starać się dążyć w przyszłości - wylicza A. Gołębiowska. 
Z kolei grupa osób z niepełnosprawnością uczestniczyła w zajęciach psychoedukacyjnych mających na celu przygotowanie i zmotywowanie ich do podejmowania aktywności społecznej i zawodowej, w tym do podjęcia pracy. 
Nie obyło się bez atrakcji turystycznych: uczestnicy wyjazdu zwiedzali stare miasto, ratusz, zabytkowe kamienice, katedrę oraz Ostrów Tumski. Wybrali się również do ZOO i na Maltę. 
W zaangażowanej w tym roku do projektu grupie młodzieży jest 16 osób w wieku 17 – 21 lat. Natomiast grupa osób z niepełnosprawnością liczy 8 osób. Łącznie w wyjeździe wzięło udział 19 uczestników projektu oraz opiekunowie grup i osoby prowadzące zajęcia. Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebook'u.

Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu pn. „Aktywna integracja realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

GALERIA


09.08.2017 14:54 wiek: 225 dni


Powiat Słubicki

Cybinka
Cybinka
Górzyca
Górzyca
Ośno Lubuskie
Ośno Lubuskie
Rzepin
Rzepin
Słubice
Słubice

Starostwo Powiatowe

ul. Piłsudskiego 20

69-100 Słubice

tel. 95 759 20 10

fax 95 759 20 11

 

autor: Administrator
data wstawienia: 13.10.2014 07:54
ostatnio zmienil: Radosław Dudek
ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 01:58
  • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Lubuskiego
  • Dziennik Polski
  • Monitor Polski
autor: Administrator
data wstawienia: 13.10.2014 08:26
ostatnio zmienil: Radosław Dudek
ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 13:08
Projekt i wykonanie: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
Copyright 2010 by Powiat Słubicki